3. 9. 2019  Denisa Kolínská

Investice regionálního operačního programu

Modernizace učebny přírodních věd a učebny polytechnických dovedností

Registrační číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0010320

Název výzvy: 2. výzva MAS Střední Povltaví – IROP – Zlepšení kvality vzdělávání 1

Celkové náklady projektu: 1 183 107,64 Kč

Celkové způsobilé výdaje projektu: 1 134 707,64 Kč

Výše dotace: 1 077 972,25 Kč

Zahájení fyzické realizace projektu: 9. 2. 2018

Předpokládané ukončení fyzické realizace projektu: 31. 8. 2020

Hlavním cílem projektu je zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů a polytechnických dovedností spolu se zvýšením motivace žáků předměty těchto zaměření dále studovat. To bude zajištěno skrze pořízení vybavení do učebny přírodních věd a učebny polytechnických dovedností. V rámci projektu bude též zajištěna bezbariérovost školy pomocí schodolezu a vybudování bezbariérového WC.

Specifickými cíli projektu jsou:

• modernizace výuky přírodních věd a polytechnických dovedností vč. zapojení nových výukových metod,
  • zkvalitnění vzdělávacího procesu na škole,
  • zvýšení využívání moderních technologií při výuce,
  • zvýšení zájmu o přírodní vědy, hlavně o vyučovanou chemii, fyziku, přírodopis a přírodovědu,
  • zvýšení zájmu o technické předměty,
  • příprava žáků na studium na středních školách,
  • zkvalitnění přípravy žáků v oblasti přírodních věd a polytechnických dovedností pro případné další studium na přírodovědně či technicky zaměřených školách v České republice,
  • vštípení základních znalostí a dovedností, které žáci upotřebí v návazném studiu, popřípadě při výkonu zaměstnání,
  • zajištění kroužků: Mladý technik, Šikovné ruce a Přírodovědný kroužek,
  • zajištění bezbariérovosti.

Projekt Modernizace učebny přírodních věd a učebny polytechnických dovedností je spolufinancován Evropskou unií.

ŠABLONY

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání vyhovělo žádosti naší školy a rozhodlo o poskytnutí dotace v rámci Výzvy č. 02_18_063 Šablony II – mimo hlavní město Praha v celkové výši 778 007,- Kč.

Finanční prostředky budou použity na tyto aktivity:

• Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ - čtenářská a matematická gramotnost, cizí jazyky,  inkluze, ICT
  • Vzdělávání pedagogického sboru ZŠ zaměřené na inkluzi
  • Využití ICT ve vzdělávání v ZŠ
  • Projektový den ve škole
  • Čtenářský klub pro žáky ZŠ
  • Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ
  • Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem
  • Vzdělávání pedagogických pracovníků ŠD – čtenářská gramotnost, inkluze, ICT
  • Využití ICT ve vzdělávání ŠD
  • Klub zábavné logiky a deskových her pro účastníky ŠD
  • Projektový den v ŠD

Projekt je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je maximální podpora žáků v základní škole, zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích.

Doba realizace projektu: 1. 8. 2019 – 31. 7. 2021

Mgr. Monika Bardová

Mistři kolegiální podpory v oblasti přírodovědné gramotnosti

Od ledna roku 2017 jsme zapojeni do projektu OP VVV Mistři kolegiální podpory v oblasti přírodovědné gramotnosti, který řídí vzdělávací centrum TEREZA a je podpořen z finančních zdrojů Evropské unie. Vytvořili jsme šestičlenný tým pedagogů. Kolegiální podpora probíhá mezi pedagogy z týmu a odehrává se v oblasti přírodovědné gramotnosti a v oblasti mentorských dovedností. Kolegiální podpora sestává zejména ze setkávání týmu pedagogů, ze vzájemných konzultací a hospitací ve výuce. Cílem je zvýšit využívání aktivizačních metod a navýšit počet hodin odučených venku v přírodě. Projekt byl ukončen v prosinci 2018.

Dotační programy Jihočeského kraje:

Rozvoj venkova a krajiny – Podpora EVVO ve školách
Dotace ve výši 26 700,- Kč byla využita na realizaci projektu Poznáváme CHKO Blanský les.

Podpora sportu – Obnova vybavení sportovišť a jejich zázemí
Dotace ve výši 20 000,- Kč byla využita na realizaci projektu Obnova nářadí tělocvičny.

Podpora sportu – Rekonstrukce a opravy sportovišť
Dotace ve výši 100 000,- Kč byla využita na realizaci projektu Rekonstrukce doskočiště pro skok do dálky.

jihocesky.png

Rozvojový program MŠMT:

Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2018 (III. etapa)
Škola získala dotaci na úhradu dopravy do místa výuky plavání a zpět ve výši 39 600,- Kč.

msmt.jpg

Jsme partnery projektu "Ekoškola"

logo-esf-op-vzdelavani.jpg

eu-penize-skolam.jpg